Пятница, 29.03.2024, 01:28Вітаю Вас Гість | RSS
Болградський районний центр дитячої та юнацької творчості
Меню
Категорії розділу
Мої файли [99]
Адаптовані програми 2016-2017 [19]
Нормативні документи [4]
Авторські програми 2017-2018 [13]
Авторські програми гуртків РЦДЮТ
Вхід на сайт
Пошук
Поділись з друзями
Захист дітей
Національна дитяча гаряча лінія
Статистика

Каталог файлів


Головна » Файли » Авторські програми 2017-2018

Авторська програма Художньо-естетичного напрямку Народного танцю
[ Викачати з сервера (152.0 Kb) ] 06.12.2017, 18:28

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Одним з найцінніших скарбів самобутньої культури українського народу, яке відображає його багатогранне життя, є танцювальне мистецтво. Народні танці виникли з певних обрядових дійств, виконувались на традиційних народних гуляннях і у своїй більшості являють собою синтетичний вид народної творчості, в якому органічно поєднуються поезія, музика та хореографія. Народний танець має традиційні для кожної місцевості рухи, ритми, костюми і відображає стихійний вияв почуттів, настрою, емоцій.

У танцях відображаються істотні риси характеру українського народу: волелюбність, героїзм, завзяття, винахідливість, дотепність, нестримна веселість. Хореографічне мистецтво вчить дітей красі та виразності рухів, формує їхню фігуру, розвиває фізичну силу, витривалість, кмітливість, виховує впевненість у собі, своїх творчих здібностях. Завдяки системному хореографічному навчанню та вихованню учні прилучаються до загальних естетичних та танцювальних надбань, а розвиток їхніх танцювальних та музичних здібностей допомагає більш тонкому сприйняттю професійного хореографічного мистецтва. Підґрунтям занять в ансамблі танцю є програма, яка передбачає системне та послідовне навчання, розвиток та естетичне виховання учнів. Керівник, виходячи із змісту програми, має змогу творчо підходити як до проведення занять, так і до постановочної роботи, враховуючи можливості учнів та керуючись метою гармонійного розвитку особистості дитини.

Програма є авторською, в основу якої покладено основні підходи до організації педагогічної діяльності та тематичні розділи програми гуртка «Народного танцю», рекомендованої Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України / лист Міністерства освіти і науки України від 02. 04. 2012 р. №1/11-4294 / взятої зі збірника програм для гуртків, творчих об'єднань художньо-естетичного напрямків для позашкільних навчальних закладів затверджених Міністерством освіти і науки України - 2012 рік./

Метою програми є формування компетентностей особистості засобами народного танцю.

Основні завдання полягають у формуванні таких компетентностей:

1. Пізнавальної, що забезпечує ознайомлення з основними поняттями, елементами та рухами народних танців.

2. Практичної, що сприяє оволодінню навичками та основними елементами та рухами народних танців.

5. Творчої, що забезпечує формування творчих здібностей вихованців у процесі оволодіння хореографічним мистецтвом, розвиток естетичних почуттів, смаків, емоційно-почуттєвої сфери.

6. Соціальної, що сприяє вихованню дбайливого ставлення до надбань світової, вітчизняної культури, мистецтва, духовних та матеріальних цінностей рідного краю народних традицій, національної свідомості, самореалізації в соціумі засобами мистецтва, професійного самовизначення.

 

У навчання дітей віком 8-12 років вводяться нескладні ритмічні комбінації з 2-х або 3-х різноманітних, добре засвоєних рухів. Можна ввести між вправами зв’язуючі рухи – pa de burre, balance. Екзерсис біля станка корисно давати в положенні en face, але на середині залу вправу необхідно виконувати в epaulement. Темп виконання вправ на основному рівні навчання поступово прискорюється, змінюється для більшості вправ і рахунок. Якщо на початковому рівні усі стрибки виконувалися окремо на 1 такт у музичному розмірі 4/4 з паузою, то тепер виконуються вже на 1 такт 2/4 без паузи (plie – затакт).

На програму 1-2-го років початкового рівня навчання відводиться 108 годин. Заняття проходять 3рази на тиждень.

На програму 1-2-го років основного рівня навчання відводиться 144 години. Заняття проходять 2 рази на тиждень по 2 години.

Заняття на вищому рівні навчання проводяться на більш складному матеріалі, оскільки учні віком 13-17 років уже мають певну підготовку і є ансамблем. Тепер в процесі занять ширше комбінуються уже вивчені вправи. На вищому рівні навчання вправи біля станка виконуються без пауз, в більш швидкому темпі, складніших варіаціях та комбінаціях.

На програму 1-4-го року вищого рівня навчання відводиться 180 год. Заняття проходять 2 рази на тиждень по 2-3 години – всього 5 годин.

Програма інтегрує знання гуртківців з хореографії, ритміки, музики, художньої культури, фізичного навчання.

У програмі враховано вимоги освітньої галузі «Естетична культура» Державного стандарту базової і повної середньої освіти та передбачено індивідуальну роботу з вихованцями згідно з Положенням про порядок організації індивідуальної та групової роботи в позашкільних навчальних закладах (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 10.12.2008 N 1123).

Програма є орієнтовною, а тому керівник колективу може вносити зміни та доповнення у її зміст. Кількість годин та їх розподіл за темами програми теж є орієнтовними. Керівник колективу може сам визначати доцільність такого розподілу і вносити до програми відповідні корективи.

Категорія: Авторські програми 2017-2018 | Додав: rcdut
Переглядів: 327 | Завантажень: 12 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar